D. Lipšic by mal skončiť, aby získal znova právo byť politikom

Autor: Anna Podzámska | 20.9.2016 o 17:34 | Karma článku: 4,86 | Prečítané:  1449x

Politik s vysokými morálnymi zásadami, ktorý nabáda iných k dodržiavaniu zákonov by v prípade usmrtenia človeka, hoci neúmyselného, mal okamžite zložiť mandát. Len tak by mal morálne právo uchádzať sa ďalej o dôveru ľudí.

Každému sa môže stať to, čo Danielovi Lipšicovi. No len človek bez srdca  bude reagovať ako on. Zostala som ako obarená jeho reakciou bezprostredne po tragickej udalosti. V takejto situácii idú predsa všetky právne poučky bokom. Je neľudské očierňovať nebohého. Nemal reflexné prvky, išiel z vinotéky, bol mimo prechodu. Katastrofa. Kto z vás by takto reagoval?  Táto udalosť otvorila oči aj mne a zmenila som na Daniela Lipšica názor. Myslím si, že ak by prišiel povedal, veľmi ľutujem čo sa stalo, ak bude záujem budem nápomocní rodine. Je na polícii, aby nehodu vyšetrila. Som pripravený niesť politickú zodpovednosť a vzdávam sa poslaneckého mandátu. Napriek tomu, že to nebolo úmyselné. Ako mám veriť vyhláseniam Daniela Lipšica a jeho kolegov keď sami nevedia posunúť hranice politickej kultúry a slušnosti na kvalitatívne vyššiu úroveň. Bude mi veľmi ľúto ak politik, ktorí dokáže konfrontovať súčasnú vládu a poukazovať na jej prešľapy, ale neviem si predstaviť jeho moralizovanie po tejto tragickej udalosti.  Navyše keď ide o bývalého ministra spravodlivosti a vnútra. Bude to strata silnej opozičnej politickej osobnosti v prvej línii. to všetko si uvedomujem. Ale z môjho pohľadu je to nevyhnutné. Aký je rozdiel medzi Lipšicom a Kaliňákom, hoci sú to vedi neporovnateľné. Robert Kaliňák mal odísť a v politike sa už neukázať, Lipšic by ešte mal šancu vrátiť sa. Nevie odlepiť od stoličky. A to je smutné. Dobehli ho aj vyjadrenia na adresu Skrúcaného a Martikána. A teraz sa nám snaží nahovoriť, že je v tom rozdiel. Nie nie je.  Len to potvrdzuje, že Daniel Lipšic má na seba iný meter ako na druhých. Spomínam si prípad bývalej moderátorky z televízie Joj, Silvie Kušnírovej. Nikoho nezabila, iba v opitosti skončila v jarku pri ceste. Priznala morálne zlyhanie a skončila. A to bola politická moderátorka, nie politička. Nemôžem si pomôcť ale odmietam počúvať človeka, ako dohovára iným a on sám usmrtil človeka a zachoval sa neľudsky. V slovenskej politike si azda musíme zvyknúť na všetko. Na Bašternákov, cétečka aj na usmrtenie človeka, ktorý nemal reflexné prvky. Žiaľ. A ako sa k tomu postavili slovenské médiá? Klobúk dole pred Tomom Nicholsonom. Akokoľvek môže mať rád Daniela Lipšica, napísal vyvážený komentár. Denník N naplno ukázal, že robí medzi politikmi rozdiely. Zameral sa na to, ako popíjal nebohý pre udalosťou. Nechutné.

Celé je to jedno veľké nešťastie. Daniel Lipšic nateraz nemá čo rozprávať o vládnej mafii. Ako politik na to stratil morálne právo.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

SVET

Deň, ktorý navždy zostane dňom hanby USA

Od útoku na Pearl Harbor ubehlo 75 rokov.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.


Už ste čítali?