Garantuje ešte v Európa niečo? Spejeme do záhuby!!!

Autor: Anna Podzámska | 4.9.2015 o 13:42 | Karma článku: 10,39 | Prečítané:  1307x

Pred dvoma rokmi bol v Afganistane zastrelený slovenský vojak. Zabil ho priateľsky vystupujúci Afgánec. Jeden z tých, ktorého sme školili, aby sa v budúcnosti stal súčasťou afgánskych bezpečnostných zložiek.

Z domnelého priateľa sa však stal vrah, ktorý pripravil jednu slovenskú rodinu o najbližšieho človeka. Kto garantuje, že sa to nestane aj nám? V Európe, do ktorej prichádzajú davy ľudí mimo absolútnej kontroly.

Každý kto si dnes dovolí vysloviť pochybnosti k prílivu imigrantov ašpiruje na prívlastky nepriateľ humánnosti, solidarity, či rasista. Celá Európa je pod obrovským mediálnym tlakom fotografií a záberov, ktoré ukazujú plač, beznádej a smrť. Zábery vyvolávajú bez výhrady obrovskú ľútosť. Veď zomierajú aj deti. Pri zábere mŕtveho dieťaťa nezostane nik chladným. Nikto nechce toto obrovské nešťastie zľahčovať. Ide predsa o ľudské životy. No akoby bolo odrazu neprijateľné klásť otázky. My sa predsa môžeme pýtať. A mali by sme dostať odpovede. Je choré, že niektorí predstavitelia nielen našej krajiny nemajú k tejto téme  žiadny postoj. Je choré, že ten, kto má pochybnosti a nie je sympatizantom Výzvy k ľudskosti má byť odvrhnutý. Nikto predsa ľuďom v ohrození neupiera pomoc, no kto garantuje, že odmenou za toleranciu a solidaritu nebude smrť pre naše deti. Viete, kto k nám prichádza? Vie to Angela Merkelová? Vie to Francois Holland? Vedia zabrániť tomu, aby sa títo ľudia nestali nástrojom budúcich teroristických útokov? Vie niekto garantovať, že z domovskej krajiny ich k takýmto činom neprinútia fanatici, ktorí sa môžu vyhrážať  príbuzným smrťou? Vedia? Keď Európa nedokázala naučiť moslimov žiť podľa štátmi prijatých pravidiel a umožnili sme im fungovať podľa pravidiel ich vlastných komunít? Máme sa uspokojiť s tým, že ich predsa nie je veľa a znamenajú pre Európu lacnú pracovnú silu?  Spojené štáty americké môžeme pokojne obviňovať z toho, že k situácii s migrantami výrazne prispeli, dokonca že ich takéto oslabovanie Európy teší, stále však platí, že je to pre nás jediná alternatíva bezpečnosti vo svete. Zároveň však platí, že ide o veľmi vážnu destabilizáciu Európy. A aby som sa niekoho nedotkla, položím otázku namiesto konštatovania. A nie je táto migrácia organizovaná? Nepodieľajú sa na tom, extrémisti? Odrazu neexistujú žiadne kontroly. Schengen nefunguje. Predstavitelia Al Kajdy už nemusia plánovať teroristické útoky, môžu pofajčievať vo svojich stanoch či jaskyniach a pokojne sa prizerať na destabilizáciu nášho regiónu, ktorí budú vedieť ešte účinnejšie rozkladať. 

V žiadnom prípade tento blog utečencov nepovažuje a nechce považovať za teroristov.  Cieľom blogu nie je dostávať facky a rasistické nálepky, ale klásť legitímne otázky a poznať na ne odpovede. Prečo by nás mala EÚ opäť klamať, ako v prípade Grécka.

Vyjadrenie volajúce po zvýšení kontroly na hraniciach, v azylovom konaní sú v kontexte záberov ľudského nešťastia nepopulárne, no ak chceme ochrániť naše deti, sú tieto vyjadrenia namieste. Záberov zavraždených, zmrzačených ľudí  a detí, ktoré sa stali obeťami teroristov je bohužiaľ mnoho. Aj v prípade slovenského vojaka, zavraždeného afganským „ priateľom“. Aj na tieto fotografie sa musíme pozerať, pretože ide o bezpečnosť nás a našich detí. Nikto nemá právo za tieto otázky odsudzovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

SVET

Deň, ktorý navždy zostane dňom hanby USA

Od útoku na Pearl Harbor ubehlo 75 rokov.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.


Už ste čítali?