Pozor! Aby nás z predvolebných guľášov neboleli žalúdky

Autor: Anna Podzámska | 4.8.2015 o 9:05 | Karma článku: 5,06 | Prečítané:  750x

Zvolebnieva sa. Aj keď sa väčšina politikov dušuje, že predvolebná kampaň ich trápi menej ako príjemne strávené chvíle na dovolenke s rodinou, spoza chrbtov im pomaly, ale isto začínajú rozvoniavať guláše.

V žiadnom prípade však nejde o tie predvolebné, pretože, ako sami tvrdia, cez leto treba dať ľuďom pokoj.

Tak či onak, čoraz častejšie sa na nás opäť začínajú dívať z bilbordov spolu s posolstvami, ktoré spasia túto krajinu. Slováci a Slovenky tak postupne zisťujú, že potrebujeme krajinu bez korupcie, štát, ktorý funguje, že Slovensko môže opäť rásť a podobne. Nehovorím, že čokoľvek z toho nie je dostatočne krásne či potrebné pre Slovenako, to nie.. problém je však v tom, že tieto slogany sú skôr marketingovo ľúbivé ako realistické. Len naozaj málo tvárí z bilbordov už nemalo od nás šancu zmeniť veci či prispieť k dosiahnutiu toho, po čom teraz tak vehementne volajú. Aby som však bola objektívna, pravda je, že sa obajvili aj politickí elévi či aktivisti, ktorí sa rozhodli vstúpiť do politických vôd.

 

Podstatná by však pre nás - voličov nemala byť len programová ponuka (ruku na srdce - koľkí z vás si ju vôbec prečítajú?), s ktorou pred nás predstupujú, ale mali by sme sa ich pýtať aj na to či a ako dokážu svoje plány (a sľuby) zrealizovať. Práve na to máme ideálny priestor teraz, keď "ešte nepriebieha predvolebná kampaň." Práve počas leta pri varení guľášov, bryndzových halušiek, halászlé, harulí či dedinských behoch a tancovačkách by sme sa nemali dať opantať širokými úsmevmi, perami s logom či nebodaj selfie. Nevravím, že za každým stretnutím politika s ľuďmi by sme mali hľadať nejaký zámysel, no je to skvelá možnosť dať im okúsiť ich vlastnú medicínu! Nepýtajme sa čo pre nás chcú urobiť, ale ako to chcú dosiahnuť. Ak by som mala ísť po politickej či komentátorskej línii  - aj s kým.

 

Zabudnime na biele košele a žoviálne tliachanie a sústreďme sa na to, čo nám nevedomky poskytli  - priestor. Priestor pýtať sa a dožadovať sa odpovedí. Čoraz častejšie sa vo svojom okolí stretávam s postojom, že nie je koho voliť. Aby sa tieto obavy objavovali už viac ako pol roka pred voľbami, hovorí podľa mňa za všetko. A možno je to celé úplne inak. Takže priatelia, kým si budete na predvolebných kortešačkách priať dobrú chuť, nezabudnite klásť tie správne otázky správnym ľuďom, aby nás po voľbách všetkých neboleli žalúdky.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

SVET

Deň, ktorý navždy zostane dňom hanby USA

Od útoku na Pearl Harbor ubehlo 75 rokov.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.


Už ste čítali?